masaz-spa-barbara-lakomska masaz-spa-barbara-lakomska masaz-spa-barbara-lakomska

O mnie

MASAŻ ORIENTALNY


W kulturze Wschodu i Zachodu masaż uzewnętrznia dwa odmienne podejścia do ciała ludzkiego oparte na fundamentalnie różnych koncepcjach zdrowia. Zachodnie techniki masażu koncentrują się głównie na zapewnieniu komfortu ciału fizycznemu. Nie dostrzega się w nich wewnętrznego przepływu energii. Każde zaburzenie traktowane jest mechanicznie jako odrębna jednostka chorobowa. Leczenie rozpoczyna się dopiero wtedy, gdy proces chorobowy wyraźnie się manifestuje, i polega zwykle na stosowaniu syntetycznych leków. Długofalowa profilaktyka jest znacznie mniej popularna.

W Kulturze Wschodu pojmowanie zdrowia i organizmu ludzkiego jest znacznie bardziej wszechstronne. Tradycyjna Medycyna Wschodnia rozpatruje człowieka całościowo (holistycznie), nie dzieli tego, co niepodzielne: rozumu nie oddziela od ciała, choroby od osobowości chorego, przyczyny choroby od jej przebiegu ani części ciała od siebie. Zdrowie uważa za ciągły proces powiązany ściśle z trybem życia. W przypadku zachorowań szuka przyczyn w zachwianiu równowagi całego ustroju i dąży do przywrócenia jej harmonii. Jej celem jest ochrona życia ludzkiego przez ochronę warunków, w których ono najlepiej się rozwija, a najlepszym lekarstwem na chorobę jest zapobieganie poprzez stosowanie profilaktyki zdrowotnej.

DZIAŁANIE MASAŻU WSCHODNIEGO:

- na poziomie fizycznym:
 • uwalnia od napięć powstałych podczas stresu,
 • pobudza układ krwionośny i limfatyczny,
 • wspomaga przemianę materii,
 • wpływa na odmłodzenie całego ciała.
- na poziomie energetycznym:
 • przywraca harmonię w ciele i strukturze energetycznej dostarczając mu energii życia.
- na poziomie emocjonalnym:
 • usuwa lęki, niepokoje, obawy,
 • odblokowuje stłumione emocje,
 • uwalnia od obciążających wzorców myślowych i przyzwyczajeń,
 • pozwala inaczej spojrzeć na problemy życia codziennego dając ich ciekawe rozwiązania.
- na poziomie duchowym:
 • zwiększa zrozumienie otaczającego Nas świata,
 • przywraca harmonię z samym sobą i otoczeniem,
 • zwiększa samoakceptację,
 • pobudza Nas do działania,
 • pozwala osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem.
- działanie terapeutyczne:
 • jest to masaż bioenergetyczny, zawierający w sobie wiele obecnie znanych i stosowanych metod leczniczych takich jak:
 • masaż relaksacyjny,
 • akupresura,
 • refleksoterapia,
 • bioterapia,
 • polarity.MASAŻ SHIATSU


SHIATSU – to tradycyjny masaż japoński, polegający na głębokim uciskaniu palcami punktów witalnych położonych wzdłuż meridianów, zwany akupunkturą bezigłową. Terapia SHIATSU jest szczególnie skuteczna w medycynie zapobiegawczej, oraz okresie rekonwalescencji po chorobie. Masaż poprawia ruchomość stawów obwodowych i kręgosłupa, wspomaga leczenie chorób degeneracyjnych.

MASAŻ CHIŃSKI TUI - NA


Masaż ten wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Kręgosłup w Chinach nazywany jest "drzewem życia", dlatego zdrowy kręgosłup to zdrowy i szczęśliwy człowiek. Choroby kręgosłupa nawet te drobne mają wpływ na cały organizm i prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych. TUI – NA jest metodą kompleksową likwidującą przyczyny a nie skutki choroby. Stanowi jeden z najstarszych systemów rehabilitacji i profilaktyki zdrowia.

MASAŻ TAJSKI


MASAŻ TAJKI reprezentuje jedyny w swoim rodzaju styl terapii orientalnej oparty na zasadach współczucia. Stanowi unikalny rodzaj pracy z ciałem, łączący zasady akupresury, rozciągania i refleksologii. Masaż określany jest mianem "jogi dla leniwych". W przeciwieństwie do masażu SHIATSU w masażu tajskim pracuje się w obu kierunkach z liniami energetycznymi. Jako uzupełnienie zabiegu stosuje się okłady z ziół.

MASAŻ LOMI LOMI NUI


Masaż hawajski Lomi Lomi Nui, nazywany masażem "kochających rąk", uznawany jest za jeden z najcudowniejszych masaży świata. U podstaw działania masażu leży filozofia huny, łącząca ciało, umysł i ducha. Masaż jest symbolem przychylności i szacunku dla pacjenta, a oznakę tego stanowi czuły dotyk, którego celem jest przywrócenie harmonii pacjenta z samym sobą i otoczeniem. Tylko w zdrowym i odprężonym ciele, pozbawionym napięć, niepokoju, urazów, depresji, strachu, smutku, blokad energetycznych i stresu, może dobrze funkcjonować duch i dusza.

MASAŻ TYBETAŃSKI KUM – NEE


Medycyna tybetańska jest jednym z najstarszych systemów medycznych. Masaż tybetański jest bardzo silnym i skutecznym zabiegiem energetycznym łączącym w sobie elementy masażu klasycznego, leczniczego, refleksoterapii oraz bioterapii. W zabiegu tym wykorzystuje się olejki ziołowe. Zasadniczym celem masażu tybetańskiego jest oczyszczenie a następnie wydalenie z organizmu toksyn i złogów. Cechą charakterystyczną omawianego zabiegu jest możliwość wystąpienia nieprzyjemnych objawów, które nie powinny budzić niepokoju, ponieważ są świadectwem oczyszczania organizmu. Masaż tybetański polecany jest głównie dla osób cierpiących na dolegliwości chroniczne.

MASAŻ AJURWEDYJSKI


AJURWEDA – tzn. "wiedza o życiu" jest holistycznym systemem medycyny naturalnej, wywodzącym się z starożytnych Indii. Służy profilaktyce i utrzymaniu stabilnego stanu zdrowia. Masaż ajurwedyjski jest to hinduska kompleksowa metoda stosowana w procesie uzdrawiania i przywracania naturalnej równowagi, która uwzględnia oczyszczanie i rewitalizację całego organizmu, w tym aktywację układu odpornościowego.